Ni som bloggar känner garanterat till det här syndromet. När man av förekommen anledning inte hinner/kan/orkar blogga på någon timme/dag/vecka och plötsligt är tröskeln megastor för att komma i gång igen. Alla långa rapporter från diverse evenemang, alla dessa tankar som alla borde få ta del av. Tröskeln bara växer, växer och växer. För varje timme.
Ungefär där är jag nu.
Har ungefär 70 grejer jag borde avhandla, men känner inte riktigt att jag har det rätta drivet. Är lördagslat och allmänt seg i kroppen. MEN – däremot har jag alltid världens bästa tips när man drabbas av den här bloggtröskeln. Och ja, ni har hört det förut: Lek att bloggen är instagram! Bort med all pressure. Skriv kort. Ladda upp en bild. Tryck ”publicera”. Klart!
Bränner till exempel av en gladis på Milken från imorse när hon hoppade ut ur rummet. Fattar inte hur vissa kan vara så här glada direkt på morgonen. Jag har t.ex aldrig vaknat och känt mig så här på en lördag.
Ja, man har varit där 😉 Men det där funkar…posta kort o spontant o gå vidare …sötnöt Milken ❤ ❤
Ja, man har varit där 😉 Men det där funkar…posta kort o spontant o gå vidare …sötnöt Milken ❤ ❤